Motywacja Ruch Zdrowe ciało Zdrowy umysł

Jak polubić bieganie? O miłości z rozsądku.

4 sierpnia 2015

jak polubić bieganie

Biegnąc jakiś czas temu swoją ulubioną leśną trasą, myślałam jak zwykle o wszystkim i o niczym. Tematy same pojawiały się w moim umyśle. Jednym z nich był mój burzliwy związek z bieganiem – inaczej tego nazwać nie mogę 😉 Myślałam o nim w kontekście wszystkich tych osób, które tego nie znoszą. Jak je przekonać, że warto spróbować?

Do ok. 25 roku życia najbardziej ze wszystkich sportów nie znosiłam biegania 😉 Zarzekałam się, że nigdy nie będę tego robić, że to nie dla mnie, że to nudne itd., itd. A dziś biegam. Nie za często, nie za długo, nie za daleko, ale jednak biegam. I czerpię z tego wielką satysfakcję, przyjemność i radość.

jak polubić bieganie

Jak polubić bieganie?

Przede wszystkim, jeśli w ogóle zastanawiasz się jak polubić bieganie, to znaczy że jakaś część Ciebie tego chce. Nieważne z jakiego powodu, ale chce. Pierwszy krok masz za sobą. Co dalej?

  1. Potraktuj to jak miłość z rozsądku. Bieganie jest idealnym partnerem, do którego nic nie czujesz, ale wiesz że warto byłoby spróbować. Nie zmuszaj się do wielkiej namiętności od samego początku. Najpierw musicie się poznać.

  2. Nie narzucaj sobie kiedy, ile, gdzie. Wychodź na to spotkanie tylko wtedy, gdy naprawdę masz na to ochotę.

  3. Wiedz, że pierwsza randka nie musi być idealna – może być krótka, nudna i zniechęcająca. Bądź tego świadom i nie rezygnuj po pierwszym razie.

  4. Motywacja powinna wypływać z wewnątrz Ciebie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zachęcić się nowymi wygodnymi butami lub innym sportowym gadżetem 🙂

  5. Określ zakres czasu jaki dajesz sobie na przekonanie się do biegania. Łatwiej jest nam wytrwać w postanowieniu jeśli wiemy dokąd zmierzamy.

  6. Bądź uczciwy wobec siebie i przyznaj, że dobrze się czujesz po bieganiu – oczywiście jeśli tak jest.

  7. Gdy minie Twój okres próbny, podsumuj swoje dotychczasowe doświadczenia. Zastanów się: co się w Tobie zmieniło? Jak się czujesz „po”? Czy zrobiłeś postępy?

  8. Jeśli po tym wszystkim uznasz, że ten związek nie ma szans – nie zmuszaj się, to bez sensu. Jest tyle innych sportów, które możesz uprawiać, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  9. Jeśli natomiast choć część Ciebie polubiła bieganie, nie bój się do tego przyznać 🙂 Związek z rozsądku może być wyjątkowo udany.

Daj znać jak Ci poszło!

You Might Also Like